• وبسایت مینا درچه سیچانی

  • طراحی سایت در اصفهان

شرکت گوگل توسط لری پیج به انگلیسی( Lawrence “Larry” Page) و سِرگِئی میخایلوویچ برین به روسی(Сергей Михайлович Брин) بنیانگذاری شد.

لورنس لَری پیج در ۲۶ مارس ۱۹۷۳ در آمریکا بدنیا آمد. در ۴ آوریل ۲۰۱۱ پس از استعفای اریک اشمیت، پیج به عنوان مدیر عامل اجرایی گوگل انتخاب شد. در سال ۲۰۱۳ فوربز دارایی پیج را حدود ۲۳ میلیارد دلار تخمین زد و او در لیست ثروتمندترین‌ها در آمریکا در جایگاه بیستم قرار گرفت. پیج مخترع رتبه صفحه )پیج رنک) بود که پایه و اساس الگوریتم جستجوی گوگل است. او همچنین به همراه سرگئی برین تقریباً ۱۶ درصد از سهام گوگل را در اختیار دارند. او هم‌اکنون مدیرعامل اجرایی شرکت الفابت است.

لری پیج با دارایی خالص ۳۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، به عنوان ۱۲ امین میلیاردر جهان در سال ۲۰۱۶، ۱۰ امین فرد قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۵ و ۵ امین ثروتمند در حوزه تکنولوژی در سال ۲۰۱۵ شناخته شده است.

زندگینامه و تحصیلات پیج

پیج در ایست لنسینگ، میشیگان، ایالات متحده به دنیا آمد. پدر او کارل وینسنت پیج مدرک دکتری خود را در رشته علوم کامپیوتر و در سال ۱۹۶۵ ازدانشگاه میشیگان کسب کرد. در آن زمان این رشته به تازگی در دانشگاه‌ها تدریس می‌شد و ویل اسمیل گزارشگر بی‌بی‌سی او را به عنوان «پیشگام در علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی» توصیف کرد. او در دانشگاه ایالتی میشیگان به عنوان پروفسور علوم کامپیوتر تدریس می‌کرد. مادر پیج، گلوریا، در لیمان کالج بریگز، دانشگاه ایالتی میشیگان مربی برنامه‌نویسی کامپیوتر بود. مادر پیج یهودی است اما در خانواده‌ای معتقد بزرگ نشده است. پیج در یکی از مصاحبه‌هایش دوران کودکی خود را محیطی غوطه ور در مجلات علم و فناوری، کامپیوترها، ظروف غذا و به طور کلی محیطی شلوغ و نامرتب توصیف می‌کند. پیج در دوران جوانی به نوشتن علاقه‌مند شد و زمان زیادی را برای مطالعه کتاب‌ها و مجلات صرف می‌کرد. همچنین پیج در این دوران موسیقی هم کار می‌کرد و ساکسیفون می‌نواخت. پیج می‌گوید که تحصیلات او در موسیقی بی تابی و وسواس در سرعت محاسبات را در او القا کرد. به گفته پیج: «بعضی اوقات احساس می‌کنم آموزش موسیقی را دوست دارم چرا که منجر به سرعت بالایی در خلق گوگل برای من شد». پیج در یکی از مصاحبه‌هایش گفته که «در موزیک از زمان آگاه هستید. زمان مانند شئ اولیه است و اگر از دید موسیقی به آن فکر کنید، در میلی ثانیه، کسری از ثانیه با ضربه به یکی ازآلات موسیقی یک موزیک جدید می‌توانید ثبت کنید.

هنگامی که پیج ۶ ساله بود به کامپیوتر جذب شد در این زمان پیج با کامپیوترهای شخصی نسل اولی که پدر و مادرش با آنها کار نمی‌کردند، بازی می‌کرد. پیج در مقطع ابتدایی به نوبه خود به عنوان یک واژه پرداز منتسب شد. برادر بزرگتر او به او یاد می‌داد که اشیاء مختلف را از یکدیگر جدا کند و باز آنها را مونتاژ کند و ببیند که چگونه آنها کار می‌کنند. پیج می‌گوید از سنین کم من دریافتم که دوست دارم چیزی را خلق کنم. بدین ترتیب بود که به شدت به تکنولوژی علاقه‌مند شدم. تقریباً ۱۲ساله بودم که ایمان داشتم در نهایت شرکت خودم را بنیانگذاری خواهم کرد.

پیج از سال ۱۹۷۵ تا ۱۹۷۹ تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه Okemos Montessori مونتزوری، که هم اکنون به نام Montessori Radmoor شناخته شده است در اکموس، میشیگان گذراند و در سال ۱۹۹۱ از دبیرستان ایست لنسینگ فارغ‌التحصیل شد. در دوران دبیرستان خود دو تابستان را در مرکز Interlochen به عنوان یک نوازنده ساکسیفون شرکت کرد. پیج تحصیلات کارشناسی را در رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه میشیگان گذراند و با دریافت افتخارات در این دانشگاه موفق شد تا برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر و در دانشگاه استنفوردپذیرفته شود. پیج زمانی که در دانشگاه میشیگان مشغول تحصیل بود، یک چاپگر جوهرافشان ابداع کرد که از آجر لگو ساخته شد. پیج به عنوان رئیس Beta Epsilon انتخاب شد و در سال ۱۹۹۳ عضوی از تیم ماشین خورشیدی «Maize & Blue” دانشگاه میشیگان بود.

او همچنین برادر کارل ویکتور پیج، مؤسس ای‌گروپ، که به یاهو به مبلغ نیم میلیارد دلار فروخته شد، است.

سِرگِئی برین در ۲۱ اوت سال ۱۹۷۳ در شهر مسکو روسیه متولد شد.

برین در حال حاضر مدیر تکنولوژی شرکت گوگل می‌باشد و دارایی خالص او در حدود ۳۹/۲ میلیارد دلار در فوریه سال ۲۰۱۶ برآورد شده است. او در حال حاضر بیست و ششمین ثروتمند جهان و پنجمین ثروتمند آمریکا همراه با لری پیج است. او هم‌چنین چهارمین ثروتمند جوان جهان می‌باشد.

برین در مسکو در خانواده‌ای یهودی بدنیا آمد. پدر او مایکل برین، ریاضی‌دان و مادر او اقتصاددان بود. در سال ۱۹۷۹ میلادی هنگامی‌که برین شش سال داشت خانواده او به آمریکا مهاجرت کردند. برین از دانشگاه مریلند در رشته علوم کامپیوتر و ریاضیات در سال ۱۹۹۳ میلادی مدرک کارشناسیدریافت کرد.

بعد از این‌که او از دانشگاه مریلند فارغ‌التحصیل شد، کمک هزینه تحصیلی از مؤسسه خیریه «نشنال ساینس» دریافت کرد که به او اجازه ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد را می‌داد. او مدرک کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۹۹۵ میلادی دریافت نمود. او هم‌اکنون مشغول ادامه تحصیل در مقطع دکترا است و هم‌زمان در شرکت گوگل نیز مشغول می‌باشد.

او هم‌چنین دارای مدرک افتخاری «MBA» از «Instituto de Empresa Business School»  می‌باشد.

برین و ووجیتسکی در سال ۲۰۰۷ ازدواج کرده بودند و دو فرزند دارند.سرگئی برین بنیانگذار گوگل و آنه ووجیتسکی، مؤسس شرکت بیوفناوری ۲۳ andMe پس از هشت سال زندگی مشترک به طور رسمی از هم جدا شدند. دادگاهی در سانتاکلارا طلاق مؤسس گوگل از همسرش را تأیید کرد.

ووجیتسکی و برین پیش از ازدواج توافقنامه‌ای را در زمینه نحوه تقسیم اموال امضا کرده و روی مبلغ نامشخصی پول توافق کرده‌اند و از این رو جدایی آنها تأثیر چندانی روی گوگل نمی‌گذارد. میزان داراییهای سرگئی برین ۳۰ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *